SESSİZ ÇIĞLIKLAR KALEME DÖKÜLDÜ
Toplam Haber:
select
  • Haberler
  • 02 Mayıs 2017 Salı
  • 360 kez okundu.

      15 Temmuz Darbe girişimi gecesindeki hain saldırının ilk hedeflerinden biri Gölbaşı Özel Harekât Şube Müdürlüğüydü.  En fazla şehit verdiğimiz Gölbaşı’nda yaralanan polisler Ankara 1. Bölge KHB ne bağlı sağlık tesislerinden Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

     Hastane çalışanları, milletin çelik iradesiyle engellenen darbe girişiminde yaşananları gelecek kuşaklara aktarmak için anılarını kaleme aldı ve bir kitap yazmaya karar verdiler.  Ve ortaya kanlı gecenin yürek yakan, tüyler ürperten kahramanlık hikayeleri çıktı. Hastane koridorlarında yaşananlardan kaleme dökülen en vurucu ifadelerden biri de Hastane Müdürü Necdet ÖZDOĞAN’ın kaleminde vücut buldu; “Şehitlerimizi taşırken yüreğimizden sessiz çığlıklar yankılanıyordu”

     Yakında kitaplaştırılarak raflarda yerine alacak olan hastane çalışanlarımızın anılarının bir kısmı Sabah Gazetesinde yayınlandı. Hain girişimde canlarını dişlerine takarak büyük bir özveriyle görev yapan Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi personelimizi kutluyoruz.